7 probléma a márkaneveddel, ami miatt ma nem fogsz jól aludni

Jelen cikket csak erős idegzetű kézműveseknek ajánlom. És ők is készítsenek oda egy pohár vizet, mert az olvasottak legalább olyan hatást váltanak majd ki, mint az édesnek hitt csípőspaprika a reggeli elején. Rosszul fog esni, de legalább az egész reggelinek annyi.

Még mindig itt vagy? 🙂 OK, csapjunk akkor bele a lecsóba.

Az elmúlt egy hónapban élénk párbeszédet folytatok kézműves csapatunk legaktívabb tagjaival arról, hogyan induljanak el, milyen weboldalt készítsenek maguknak. Így elég hamar kiderült, a többség már rég letette a voksát a márkaneve mellett, és az a vásárlói kör, aki eddig köréje gyűlt, már így ismeri őt minden közösségi oldalon.

Ez egyrészt szuper, hiszen többségük még főállásban is dolgozik, a kézművesség csak amolyan mellékkereset, vagy hobbi számukra. Milyen jó, hogy mire eljutnak életükben arra a pontra, hogy komolyan ráfekszenek az alkotómunkára, addigra már nem a nulláról kell indulniuk. Van Facebook oldaluk, esetleg egy ingyenes weboldaluk.

Másrészt viszont a kézművesek 80%-ának meggyűlik a baja a márkanevével, és amikor felismeri, hogy rosszul választott, hát megfordul körülötte párszor a világ, és lehet, hogy három nap is kell, mire magához tér, és jön valami mentő ötlete. A jelek szerint tehát a hobbi kézművesek nagy része beleesik a márkanév-alkotó csapdába, amit könnyen elkerülhetett volna, ha az elején tervez.

Íme a 7 leggyakoribb baki a márkanév körül:

  1. A márkaneved nem neked kell, hogy tetszen, hanem a közönségednek, és nekik kell, hogy kellemes képzeteik legyenek róla, a megfelelő dologra asszociáljanak. Bár ezt mindenki érti, mégis kevesen jutnak el odáig, hogy le is teszteljék a választott nevet. Pedig érdemes kicsit várni, aludni rá egyet-kettőt, körülnézni a neten, szavazásra bocsátani az ismerősök között.
  2. Nagyon ciki, amikor eljutsz végre odáig, hogy saját honlapot szeretnél, és kiderül, hogy az a név, amire eddig alapoztad a népszerűségedet, az tulajdonképp valaki másé. Jó esetben nem a konkurenciáé. Úgy is épp elég nehéz az alkotás mellett látogatókat hoznod az oldalaidra, nehogy már másnak lapátold a vásárlókat! Ha nem szabad a markanev.hu domain, kénytelen vagy nevet váltani (amennyiben magyaroknak is szeretnél értékesíteni).
  3. Haladókkal előfordul, hogy mivel nem szabad a markanev.hu, befoglalják ugyanazt kötőjellel, vagy .com-mal. Gondolod, hogy egy nagy cége tenne ilyet, ha egyedi márkát akarna építeni? Jól sejted, nem tenne. Dobná a nevet, bármennyire is szuper. A kötőjeles honlapot a közönség nehezen jegyezné meg, és folyton összekeverné a simával. A .com-os megoldással ugyanez a baj, összekevernék az emberek a .hu-val. Ismét csak másnak lapátolod a látogatókat…
  4. Szintén gyakori probléma, hogy kitalál az ember egy cuki kis nevet, amibe beleszeret, és ami – úgy érzi – teljesen kifejezi azt, amivel foglalkozik. A helyzet az, hogy a kicsinyítőképzős, becézős  márkanevek sokkal ritkábban válnak be a gyakorlatban, mint ahányszor a kézművesek használják őket. Oka, hogy nagyon kevés terméknek áll jól a becézgetős név. A legtöbb esetben gagyi faktort ad hozzá a termékeidhez ahelyett, hogy felemelné őket. A marketing képlet egyszerű: gagyi márkanév = olcsó termékek, olcsó termékek = soha nem élsz meg belőle.
  5. A cuki nevek igazi áldozatai azonban azok, akiknek teljesen ártatlanul sikerül egy szexuális mellékzöngéjű nevet találniuk. Pl. a nevük becézett alakját használják, és nem gondolnak rá, hogy a társkereső oldalakon minden harmadik éjszakai pillangó ilyen nicknévvel nyomja. 🙁 Egy esetben ne válts nevet, ha home-made szexuális segédeszközöket gyártasz…
  6. Sokan olyan nevet használnak évek óta, amire soha, egyetlen egyszer sem jutott eszükbe, hogy rákeressenek a Google-ben. Vagy eszükbe jutott, de nem engedték be a tudatukba, hogy kikkel szerepelnek ilyenkor egy képernyőn. Soha ne kezdj el felépíteni egy olyan márkanevet, amit nem ellenőriztél le keresztül-kasul, hogy kinek mi jut eszébe róla.
  7. Végül a legnagyobb hiba: ha fentiek valamelyike vitathatatlanul illik a márkanevedre, de te makacskodsz, és nem akarsz váltani. Pedig minél később teszed ezt meg, annál nehezebb lesz. Ha pedig homokba dugod a fejed, attól még a probléma létezik. A hulla egyszer ki fog borulni a szekrényből.

Ha idáig jutottál az olvasásban, már majdnem biztos, hogy elrontottam a napodat. Most főhet a fejed, vajon a te márkaneved jó-e, vagy csak neked tűnik annak. Tudod mit? Vegyél részt Kézműves márkaépítés tanfolyamunkon, és legyél benne abban az elit kézműves csapatban, aki jövőre kiemelkedik a tömegből!

Kézműves márkaépítés 12 leckés tanfolyam 30% kedvezménnyel ITT >>>

FONTOS! Csak november 5-ig kapható!

Címkék: , ,
Tovább a blogra »